Waarom valpreventie?
Jaarlijks belanden 117.000 65-plussers op de spoedeisende hulp (SEH) na een val, omgerekend zijn dat ruim 280 ouderen per dag. Van deze groep lopen 76.800 65-plussers ernstig letsel op, 36.700 worden in het ziekenhuis opgenomen, 13.300 van hen worden tijdelijk of permanent opgenomen in het verpleeghuis en 5.312 65-plussers overlijden door een val. De gevolgen hiervan zijn enorm, zowel persoonlijk als maatschappelijk.
In 2020 waren de directe medische kosten 1,1 miljard euro. Wanneer we niets doen neemt het aandeel ouderen dat op de SEH terecht komt met 50% toe en stijgen de zorgkosten naar 2,4 miljard euro per jaar.
Kansen
Gelukkig heeft het luiden van de noodklok door verschillende instanties voor kansen gezorgd. De gemeentes hebben gelden gekregen om dit probleem aan te pakken en valpreventie is voor bepaalde onderdelen de basisverzekering in gegaan. Deze landelijke besluiten hebben ook hun weg naar de gemeente Berg en Dal gevonden. Daar is een valpreventie netwerk, onder leiding van een projectleider ketenaanpak valpreventie, aan de slag gegaan met dit thema. Er worden mooie stappen gezet, in fases wordt de ketenaanpak vormgegeven, met als doel om thuiswonende 65-plussers in de gemeente Berg en Dal bewuster te maken van valincidenten en valrisico’s. Daarnaast zal er een mogelijkheid bestaan om de meeste kwetsbare inwoners door te geleiden naar een valpreventieve beweeginterventie.
Weet jij hoe de ketenaanpak valpreventie er in de gemeente Berg en Dal uit ziet? Weet jij welke rol er voor jou is weg gelegd in dit geheel? Middels deze bijeenkomst voorzien we je van antwoorden op deze vragen en kunnen we gezamenlijk stappen zetten om valincidenten en vooral persoonlijk leed bij ouderen te voorkomen!
Wanneer is de bijeenkomst?
De bijeenkomst zal plaatsvinden op donderdag 4 juli in het Kulturhus in Beek, Roerdompstraat 6, 6573 BH Beek.
De inloop is vanaf 15:45 uur en om 16:00 uur start gaat de bijeenkomst van start.
Vanaf 17:15 uur is er gelegenheid om te netwerken onder het genot van soep en broodjes. Deelname is gratis
Wie verzorgt de bijeenkomst?
De bijeenkomst wordt geleid door Jasper Huberts (Geriatrie fysiotherapeut bij Boonstra & Mulders), Dennis Willems (Ergotherapeut bij Ergotherapie Willems) en Osama Arrogi (projectleider ketenaanpak valpreventie Berg en Dal).
Aanmelden
voor deze bijeenkomst over valpreventie hoeft u zich niet aan te melden. Kom vooral op donderdag 4 juli binnen wandelen vanaf 15:45 uur en laat u inspireren over valpreventie. Deze bijeenkomst is bestemd voor professionals uit het zorg- en sociaaldomein die werkzaam zijn in de gemeente Berg en Dal.
Programma
Na de ontvangst en introductie volgen de volgende punten:
- Landelijke ontwikkelingen valpreventie
- Opsporen en screenen voor professionals
- Ketenaanpak valpreventie gemeente Berg en Dal
- Interactieve sessie met Mentimeter
- Netwerkmoment
Tijdens de Mentimeter-sessie zullen wij, indien mogelijk, tevens ingaan op de gestelde vragen in plenaire vorm. Hiernaast is er de mogelijkheid om persoonlijke vragen te stellen aan de organisatoren.
Heeft u vragen naar aanleiding van dit bericht? Mail dan naar osama.arrogi@fortewelzijn.nl